top of page

Havalandırma Fanları

 

Genel Özellikler

Aksiyal fanlar , JET Fan olarak adlandırılmaktadırlar. Diğer bir deyişle İTİCİ KUVVET fanlarıdır. Fanlar, büyük hacimli yerlerde, yüksek hava hareketi sağlamak amacıyla dizayn edilmiştir. Kapalı otoparklarda, tüneller v.b yerlerde hava kanalı kullanılmaksızın hava hareketini sağlamak amaçlı geliştirilmişlerdir. Fds-jt-268 -20°C / +40°C hava sıcaklığı aralığında kullanılabilir. Fds-jt-628400°C sıcaklığa kadar kullanılabilir. Alev içerisinde çalışırken dahi kesintisiz duman egzozu yapabilecek şekilde çok özel olarak dizayn edilmişlerdir. F400-120 özelliğindedir . F400-120 özelliği CE işaretlidir ve sertifikalandırılmıştır. Jet fan serisi, 400 mm ile 630 mm aralığında 5 farklı çaptan oluşmuştur. Fanlar standart olarak; Çift yönlü ve alüminyum kanatlıdır. Harici elektrik bağlantı terminallidir. Daldırma galvanizlenmiş gövdelidir. Emiş ve atış tarafları galvaniz çelik sacdan mamul susturuculudur. Emiş ve atış tarafı koruyucu tel kafesli ve/veya yönlendiricilidir. Fan gövdesi ve bağlantı ayakları çelik sacdan mamuldür. Hem fan gövdesi hem de bağlantı ayakları yekpare olarak sıcak daldırma galvanizlenmiştir. 7 farklı çapta gövde tipi vardır. Tüm modeller standart çift yönlüdür. Fan kanatları yüksek kalite alüminyum dökümdür. Motor, modeline bağlı olarak; Trifaze, 2 kutuplu, Trifaze, 2 devirli, 2/4 kutupludur. TJFT serisi, IP55 sınıfı ve Class F yalıtımlıdır. TJHT serisi, IP55 sınıfı ve Class H yalıtımlıdır .

 

Düşük Basınçlı Fanlar

Fds-bm , çift emişli, direkt akuple, düşük basınçlı radyal fanlar galvaniz çelik sacdan mamüldür. Tüm modellerde fanlar, direkt akuple motorlu, öne eğimli ve sık kanatlıdır. Modele bağlı olarak 4, 6 kutuplu monofaze ve/veya trifaze motor seçenekleri mevcuttur. Tüm motorlar IP44 sınıfı ve Class F yalıtımlıdır. Bununla birlikte motorlar rulman yataklı ve aşırı ısınma korumalıdır. AFS tarafından ithal edilen CBM motorları standart olarak kapalı motorludur. Motorların çalışma sıcaklığı aralığı -40°C / +70°C dir. Elektrik Girişi, monofaze 230V-50Hz (Kapasitör, fan gövdesi üzerindedir); Trifaze 400 V-50HzMontaj ayağı 4 farklı pozisyonda kullanılabilir. Özel İstek: Fan çıkış ağzı, bağlantı flanşlı olarak verilebilir.

 

Çift ve Tek Emişli Radyan Fan

ADA Serisi fanlar; çift emişli geriye eğimli seyrek kanatlı radyal fanlardır. Yüksek verimli aşırı yüklemesiz airfoil fan rotorludur. Fanlar; ticari ve endüstriyel HVAC sistemlerinde, emme veya basma uygulamaları için kullanılabilir. AMCA 99-0098-76 ve DIN 323 R20 standartlarına uygundur. Her fan tipinin, kendi mekanik tasarımına uygun maksimum çalışma hız ve güç sınırları vardır. ADA serilerinin çalışma sınırları, fan tiplerine bağlı olarak AMCA 99-2408-69 standardında tanımlanan- Class I, II ve III sınır değerlerini karşılamak üzere tasarlanmıştır. ADA Serisi fanlar; S, C, T , X ve Z olmak üzere 5 farklı tiptedir. Fanların rotor kanatları geriye eğimli seyrek kanatlıdır. Kanatlar airfoil özelliktedir . Çelik sacdan soğuk bükme ile üretilmiştir. Polyester toz boyalıdır. 1250 ve üzeri modeller hariç tüm fan gövdeleri galvaniz çelik sacdan mamuldür. Pittsburg Kenet sistemi ile oluşturulmuştur. 1250 ve 1400 model fanların gövdeleri çelik sacdan mamuldur. Özel istek üzerine; fan gövdeleri komple kaynaklı yapılabilmektedir. C, T ve X tipi fanlar , mukavemeti arttırmak amacıyla, çerçevelendirilmiştir. C tipi fanlarda, fan çerçevesi galvaniz çelik sacda katlanarak yapılmıştır. T ve X tipi fanlarda fan çerçevesi çelik profilden mamul ve polyester toz boyalıdır. Fan mili C45 karbon çeliğinden üretilmiş olup kama yuvaları otomatik işleme ile ölçülendirilip açılmıştır. Fan milinin tüm ölçüsel toleransları hassas montaj sağlayacak şekilde tamamen kontrol edilmiş, montajdan sonra da anti-korozif vernik ile kaplanmıştır.

Hücreli Aspiratör

CVTT serisi kayış kasnaklı, hücreli fanlar ve hücreleri galvaniz çelik sacdan mamuldür. İç kısımlar melamin akustik izolasyon malzemeleri ile kaplanmıştır. Tüm modellerde fanlar, kayış kasnak tahrikli, öne eğimli ve sık kanatlıdır. Çift emişli radyal fanlar titreşim alıcıların üzerinde hücreye monte edilmiştir. Fanın atış ağzı ile hücre arasındaki bağlantı konnektör ile yapılmıştır. Standart olarak yatay atışlı (kod H) üretilmektedir. Kayış kasnak tertibatı, fanın atış ağzı tarafından bakıldığında, hücrenin sağ tarafındadır. Tüm motorlar IP55 sınıfı ve class F yalıtımlıdır. Elektrik Girişi, Trifaze 400V-50Hz, 2,2 Kw’a kadar tüm motorlar fanın üzerine monte edilmiştir. 3 Kw ve sonrası tüm motorlar fandan ayrı olarak, taşıyıcı kaidenin üzerine monte edilmiştir. Tüm motorlar inverter ile hız kontrolü yapılabilir özelliktedir.

Exproof Fanlar

TD-800/200 EX kanal tipi karma akışlı ex-proof fan, anti statik plastik malzemeden imal edilmiştir. Eşsiz gövde tasarımı sayesinde, bağlı bulunduğu kanaldan demonte edilmeden, fanın motor ve fan pervanesini söküp takabilmek mümkündür. Fan motorları 230 V-50 Hz ve güvenliği arttırılmış ex-proof özelliklidir. 

bottom of page